18192021222324
25262728293031

Vyhlásenie o prístupnosti

Strieborná dáma crossfitu

V priestoroch Akadémie Ozbrojených síl Slovenskej republiky v Liptovskom Mikuláši (ďalej len ,,AOS“) sa dňa 9. novembra 2018konali Majstrovstvá Ozbrojených síl Slovenskej Republiky v silových disciplínach – ARMY CROSSFIT 2018. Organizátorom podujatia bola katedra tesnej výchovy a športu AOS. Na náročnej trati súťažilo 32 pretekárov z 13 vojenských útvarov. V kategórii žien bolo 7 súťažiacich a medzi nimi bola aj poručíčka Michaela Kinlovičová z Práporu CSS Prešov. Preteková dráha dôkladne preverila silu a vytrvalosť každej súťažiacej. Prvou disciplínou bola výdrž v podpore ležmo na 60 sekúnd, nasledoval mŕtvy ťah 20x20kg a 20 crossfit kľukov. Pretekárky absolvovali prenos bremena 20x s 20 kg na 60 metrov a tlaky na lavičke s 20 kg a 20 opakovaniami. Na ďalšom úseku čakalo súťažiace 20 preskokov prekážky a 20 crossfit ľah-sedov. Pokračovalo sa v premiestňovaní bremena s výrazom – nadhod 20x20kg, prevracanie veľkej pneumatiky. Pretekárky hádzali gumovým granátom zo vzdialenosti 20 m na cieľ o rozmere 3x3 m, za každý granát mimo cieľa bola penalizácia v podobe 5 „angličákov. Posledné sily na trati bolo potrebné vydať v behu na 300m s 15 kg záťažou. Naša kolegyňa toto všetko absolvovala vo vynikajúcom čase 8:08 minút a umiestnila sa na striebornej priečke.
Poručíčka Michaela Kinlovičová sa stala vicemajsterkou Ozbrojených síl SR v crossfite za rok 2018.

Autor: prCSS , Foto: prCSS - Dátum: 23.11.2018